Otevřeno 1.5.-1.10. každou sobotu 14-18 hod.
tiktok
 

silvestr

Vzhledem k tomu, že lidi jsou sobečtí a bezohlední vůči přírodě, když na Silvestra bouchají petardy a ohňostroje, musíme ten den všechna naše zvířátka chránit. Je to nejhorší den v roce, kdy plno zvířat je vyděšených a zraněných a plno jich přijde o život, a to jen z rozmaru lidí. Ovečky nemůžeme zavřít do salaše, protože by tam zešílely a udupaly se, musí být venku a celý večer běhají nervózně sem a tam, rychle dýchají a jsou vyděšené. Chodím je kontrolovat a uklidňovat. Prasátka většinou spí vcelku tvrdě, vzbudí se až v tom největším humbuku o půlnoci. Náš pejsek Samík ten to snáší špatně už týden předem, nelze ho ani vyvenčit. Plno neukázněných lidí a mládeže bouchají již týden předem, ještě před Silvestrem. Problém byl hlavně co letos se srnkou Pipi. Musela jsem ji vzít dovnitř do domu, kde alespoň trochu hluk tlumí okna. Sešly se společně v obýváku kočky a srnka a pejsek Samson, zbytek jsem chodila pravidelně kontrolovat. Pipi si pobyt v domě užívala, trénovala chůzi po schodech nahoru a dolu. Když propuklo největší běsnění vlezla si do koupelny se psem Samíčkem a soucítila s ním, jak je on vyděšený a ona zrychleně dýchala. Naštěstí u nás vše relativně dobře dopadlo, nikdo se nezranil, jen stres přetrvával až do ranních hodin. Kocour Evžen, ten spal tvrdě bez přestávky celou noc. :)

Jiná zvířátka takové štěstí neměla, v záchranných stanicích měli pohotovost se zraněnými a mrtvými zvířaty. Každý rok uhyne plno ptáků a lesní zvěře. Ze strachu narážejí do předmětů a zabijí se, nebo jsou popálení. Plno zvířátek se následky zranění musí i utratit, protože nemůžou poranění přežít a mají strašné bolesti.

Příspěvek na zveřinec

zviřata

Děkujeme za jakýkoliv příspěvek, ale i za hezký vzkaz zde na webu. Našim zvířátkum poskytujeme přístřeší, stravu, péči, co nejvíce svobody a pohlazení. Naše Farma Kapsa je provozována díky darům dobrých lidí,  firem a různých akcí. Chcete nám pomoct také? Darujte čas, peníze, odborné znalosti či hmotné dary. Jednorázově nebo pravidelně.