Otevřeno 1.5.-1.10. dle návštěvních dnů ZDE
 
Farma Kapsa je výsledek dlouholetého kladného vztahu k zvířátkům a starání se o odložené a opuštěné. Tradice Farmy Kapsa pokračovala a v roce 2019 se rozšířila, kdy jsme se přestěhovali do větších prostor s pastvinami a můžeme se tak starat o mnohem větší množství opuštěných zvířátek, co hledají domov. Zvířátka jsme milovali vždycky, a tak se nám splnil sen, žít v co největší symbióze s nimi a dát jim šťastný domov.
 
Farma Kapsa z.s. je registrovaná nezisková společnost s cílem, vytvořit svobodný domov pro nechtěná, opuštěná a týraná zvířátka. Snažíme se vybudovat svobodný a šťastný domov všem příchozím zvířátkům, a to bez rozdílu. Poskytneme jim vodu, jídlo, nocleh, příjemný pelech a pohlazení a snad i pocit bezpečí. :-)
 
Naše farma leží v jihovýchodní části Plzeňského kraje, v blízkosti města Nepomuk, kde je dominantou krajiny vrch se známým zámkem Zelená Hora. Světový věhlas přinesl městu místní rodák sv. Jan Nepomucký a také se proslavil natáčením českého filmu Černí baroni.

Návštěvu v našem kontaktním ZOOparku si předem prosím sjednejte, pokud nás budete chtít navštívit nebo vaše adoptované zvířátko.

Andrea +420 608 556 468, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

Historie

1980

Láska k zvířátkůmFarmářka Andrea na černobílé fotce z roku 1980, a již tehdy byla obklopená zvířátky a pečovala o ně.
1982

První zvířátka domaZačalo to křečkem Bonifácem, který se prokousal ze sklenice a vyskočil na maminku ráno ze špajzu. Následovali andulky a kanárek Terezka, která uletěla a slétla ke kuřátkum a díky tomu jsme ji chytili, myslela si že je kuře.:-) Korela Alfred, který mluvil a papoušek Roselka - rosela pestrá.
1987

První pejsekNásledoval první pejsek jménem Mufíček - bílý německý špic.
2003

První zachráněnýPrvní zachráněné zvířátko byl pejsek Tomík. Opuštěný na silnici u lesa. Následoval kocour Macík a zachráněná kočička Kikinka před utopením. Pro pejska Samsona jsme si jeli do Vimperka, bylo to nechtěné štěňátko s komplikovanou povahou.
2014

První plaziPrvní agamy Ginger jsme se ujali, když skončila 9. třída ve škole a školní zvířátko nemělo, kde bydlet. Následovaly želvičky suchozemské a vodní.
2019

Moc zvířátek stěhováníZvířátka se nám již do bytu nevešla a tak jsme se přestěhovali do domu s velkou zahradou a pastvinami. Přibyla další zvířátka slepičky, kruty, indičtí běžci a teddy králíčci.
2021

založení Farma Kapsa, z.s.Naše farma se rozrostla o prasátka a ovečky a tak jsme založili spolek pro pomoc zvířátkum v nouzi.