Otevřeno 1.5.-1.10. dle návštěvních dnů ZDE
 

Psi u nás měli vždy místo. Jako hlídač, jako člen rodiny, jako mazlidlo  s nimiž byly nejhezčí a nejdelší procházky...

Víte, že..?

 

Nejstarší pes na světě dosáhl úctyhodného věku 31 let. Bobi, jehož domovem je malá portugalská vesnice, slavil jedenáctého května tuto mimořádnou událost. V únoru stejného roku se Bobi dostal do Guinnessovy knihy rekordů jako nejdéle žijící pes, což změnilo život jak jemu, tak jeho páníčkovi Leonelovi Costovi. Vesnice se od té doby stala magnetem pro novináře a turisty, kteří si přicházejí na vlastní oči prohlédnout tohoto živoucího rekordmana.

Když mluvíme o největším psovi na světě, Německá doga nás napadá jako první. Dospělí samci tohoto plemene dorůstají výšky 80–90 cm a váží minimálně 54 kg, zatímco feny mají výšku 72–84 cm a hmotnost od 46 kg.

Rekord nejtěžšího psa drží anglický mastif, který váží 123,7 kg. Uriáš (Urias Vallée Des Mountches), dvouletý anglický mastif Heleny Kalasové z Letovic, je opravdu velkým psem."

Následující informace jsou o nejmenším psu, úrovni inteligence psů, jejich preferencích a zajímavostech:

  • Nejmenší pes byl velký 7,11 cm v kohoutku a 9,5 cm dlouhý od čenichu po konec ocasu. Dnes se o titul nejmenšího psa dělí dlouhosrstá čivava Booboo z Kentucky, který je nejmenší co do výšky – v kohoutku má 10,2 cm, a krátkosrstá čivava Smarty z Floridy, který je zase nejkratší – jen 15,6 cm dlouhý.
  • Psi mají úroveň inteligence srovnatelnou s mentálními schopnostmi dvouletých dětí. Dokážou si zapamatovat až 250 příkazů vyjádřených gesty a slovy, počítat až do 5 a řešit základní matematické úkoly.
  • Většina psů nesnáší čokoládu, která může poškodit jejich srdce a centrální nervový systém.
  • Psi nerozlišují barvy, ale jsou schopni rozpoznat lidské emoce a vcítit se do svých páníčků.
  • Otisky psích nosů a tlapek jsou jedinečné – na celém světě se nenajdou dva stejné. Psi, kteří hrají v hollywoodských filmech, sami podepisují své smlouvy otiskem tlapky!
  • Na světě existuje 703 čistokrevných plemen psů.
  • Pes byl poprvé úspěšně klonován v Jižní Koreji v roce 2005.
  • Psi nemají rádi déšť, protože hluk padajících kapek je škodlivý pro jejich sluch.
  • Normální tělesná teplota zdravého psa se pohybuje mezi 38,3 a 39,4 stupni.

 

stopa pes

Příspěvek na zveřinec

zviřata

Děkujeme za jakýkoliv příspěvek, ale i za hezký vzkaz zde na webu. Našim zvířátkum poskytujeme přístřeší, stravu, péči, co nejvíce svobody a pohlazení. Naše Farma Kapsa je provozována díky darům dobrých lidí,  firem a různých akcí. Chcete nám pomoct také? Darujte čas, peníze, odborné znalosti či hmotné dary. Jednorázově nebo pravidelně.

qrcode