Otevřeno 1.5.-1.10. každou sobotu 14-18 hod.
 

 

Víte, že..?

32,5 milionů let stará činčila druhu Eoviscaccia frassinettii je druhým nejstarším hlodavcem v Jižní Americe. Prvenství náleží nedávno objevenému hlodavci z Peru, jehož věk byl určen na 41 milionů let. Činčila se odlišovala zejména svými zuby, které byly adaptovány na konzumaci tvrdé trávy.

Morčata: Rekord mezi morčaty drží Snowball, zvíře, které zemřelo v roce 1979 ve věku 15 let. S ohledem na průměrnou délku života morčat, která činí obvykle maximálně osm let, si tento mazlíček užil několik let navíc.

Činčily: Nejstarší známá činčila jménem Radar žila plných 29 let, což je o 14 let více než je obvyklé u činčil. Původní zbarvení činčil je šedé s světlejší spodní stranou těla, nazývané "standard". Křížením vzniklo mnoho barevných mutací.

Délka těla činčil se pohybuje od 25 do 35 cm, délka ocasu je asi 15 až 20 cm, a hmotnost dospělé činčily se pohybuje od 400 do 600 g.

Chov a péče o činčily: Činčily nejsou typickými mazlíčky a jsou vhodnější pro starší děti od 13 let, které jsou schopné se o ně postarat a pozorovat je. Jsou temperamentní a chovatel by měl respektovat jejich přirozené potřeby. Na běžný ruch domácnosti se však mohou přizpůsobit.

Jsou vhodné i pro alergiky, protože hustá srst činčil nehostí roztoče. Činčila se při dobré péči může dožít 18 až 22 let, přičemž průměrný věk je 10 až 15 let. Jsou aktivní v podvečer a v noci, což je vhodná doba pro krmení.

Jsou velmi živé a ideální je nechat je volně pobíhat večer po bytě. Jsou hlodavci a okusují vše v dosahu, proto je nutné zabránit jim v okusování věcí, které by jim mohly ublížit.

Jsou čistotné a nešíří žádný zápach. Lze je chovat samostatně nebo v páru, ale pokud se rozhodnete pro dva jedince, vyžaduje to větší klec pro dostatek soukromí. Dvě samičky lze chovat snáze než dva samečky.

stopy činčily

Příspěvek na zveřinec

zviřata

Děkujeme za jakýkoliv příspěvek, ale i za hezký vzkaz zde na webu. Našim zvířátkum poskytujeme přístřeší, stravu, péči, co nejvíce svobody a pohlazení. Naše Farma Kapsa je provozována díky darům dobrých lidí,  firem a různých akcí. Chcete nám pomoct také? Darujte čas, peníze, odborné znalosti či hmotné dary. Jednorázově nebo pravidelně.