Otevřeno 1.5.-1.10. každou sobotu 14-18 hod.
 

Srnečka Pipi sirotek bez maminky, odkojená u nás v ráji ovečkou Majdalenkou, ochočená, nelze vypustit do přírody.

Jsem malá srnečka jménem Pipi narozená 17.5.2022. Moje maminka mi umřela po porodu, a tak jsem zůstala v lese úplně sama opuštěná, vystrašená a hladová. Moje vystrašené pískání uslyšel mladý muž Pepa Chára, který měl ten den 20.narozeniny a já se tak stala symbolem jeho dárku k narozeninám. Je to můj zachránce. Odnesl mě v náručí z děsivého lesa a odvezl na zdejší Farmu Kapsa, která se stará o opuštěná zvířátka jako jsem já.

Konečně jsem se pomazlila a dostala to dobré bíle mlíčko a zahnala tak konečně hlad. Už jsem se nebála, byla jsem šťastná, že už nejsem sama. Po mamince se mi, ale stále stýská. Ta hodná náhradní maminka, co mi dala mlíčko, to semnou nejdříve zkoušela stříkačkou, protože jsem nechtěla vůbec cucat. Pak jsme zkusili flaštičku, ale dudlík je moc velký.

A pak to přišlo v salaši na mě čekala další náhradní maminka, ale ta byla velká chlupatá a na bříšku měla takové dobré čudlíčky z kterých teče mlíčko. To vám byla dobrota, to se mi moc líbilo. Tohle mlíčko budu pít ráda.

Ráno jsme jeli autem za nějakým pánem. Byla to prý kontrola u pana veterináře, to je doktor pro zvířátka, jako jsem já. Byl na mě hodný. Dostala jsem nějaké vitamíny a něco na povzbuzení chutí. Určitě, protože pak mi mlíčko chutnalo ještě víc.:-)

Konečně jsme se šli také projít po zahradě. Ochutnala jsem i pár lístečků toho dobrého zeleného.

Jsem maličká a bez maminky, a tak potřebuji lásku, pomazlení zatím od lidské maminky. Až povyrostu mám přichystaný velký výběh s ovečkama, tak abych se v něm cítila šťastně a spokojeně.

Když budete mít čas přijeďte se na mě podívat, mazlím se moc ráda a ukážu vám svůj nový výběh. 😊

Fotky z života srnečky Pipi

 

Víte, že..?

zajímavosti z Farmy Kapsa

  • Srnec ozývá svým hrubým bekavým hlasem, připomínajícím štěkot většího psa, avšak nepravidelně, nikoliv v pravidelných intervalech jako štěkání.
  • Samec projevuje teritoriální chování tím, že značí své území třením parohů o stromy, čímž na ně přenáší svůj pach z mezipučnicové žlázy na čele.
  • Když je srna připravena k páření (což trvá pouze několik hodin), samec se k ní přibližuje s nataženým krkem a zkoumá její pach. Námluvy probíhají tak, že samice prchá a samec ji okamžitě dostihne. Srna na začátku mění směr, avšak nakonec se pohybuje pouze v kruhu, s samečkem v těsném závěsu. Když samice zastaví, následuje krátký akt páření.
  • Srny mají skrytou březost. Vývoj embrya se po oplození pozastavuje a pokračuje až v zimě, konkrétně na konci roku.
  • Srnci shazují parohy po období říje, které probíhá od října do prosince. Tento cyklus se opakuje každý rok, přičemž srnci obvykle zůstávají na stupni šesteráka, kde každý paroh má tři výsady.
     

stopy srna

 

Komentáře   

+2 #2 Farma Kapsa, z.s. 2022-05-25 09:38
Cituji Alena K:
Vy jste tak užasní... jsme dojatá... Přeji vše NEJ, Vám i zvířátkům... :roll:


Děkujeme za podporu a hezká slova. I vám vše Nej.
0 #1 Alena K 2022-05-25 09:24
Vy jste tak užasní... jsme dojatá... Přeji vše NEJ, Vám i zvířátkům... :roll:

Příspěvek na zveřinec

zviřata

Děkujeme za jakýkoliv příspěvek, ale i za hezký vzkaz zde na webu. Našim zvířátkum poskytujeme přístřeší, stravu, péči, co nejvíce svobody a pohlazení. Naše Farma Kapsa je provozována díky darům dobrých lidí,  firem a různých akcí. Chcete nám pomoct také? Darujte čas, peníze, odborné znalosti či hmotné dary. Jednorázově nebo pravidelně.