Otevřeno 1.5.-1.10. dle návštěvních dnů ZDE
 

Nalezena opuštěná v kempu. Ochočená, nebezpečí zastřelení myslivcem.

Esmeralda se narodila přibližne v dubnu 2020. Na dovolené v kempu ji objevili hodní lidé a 14 dní ji krmili. Vzhledem k tomu, že byla krotká a ochočená, báli se, že jí zastřelí myslivec. Odvezli ji tedy do bezpečí, do prasátkového útulku ve Svaté Trojici. Zde si oblíbila ovečky a hrála si na pastevecké prasátko. Odtud putovala Esmeralda ještě se svým kamarádem Vilíkem až k nám na Farmu Kapsa. Získala zde nové kamarády Píďu a Pepinku.

Víte, že..?

zajímavosti z Farmy Kapsa

  • Vietnamské prasátko, známé také jako vietnamské svislobřiché prase nebo ve vietnamštině jako Lợn Ỉ, je malé plemeno domácího prasete pocházející z jihovýchodní Asie.
  • Během 20. století začalo být chováno i v Evropě a Severní Americe, a to jak pro masovou produkci, tak i jako domácí mazlíček.
  • Prasátko má 44 zubů.
  • Prasátka jsou velmi inteligentní.
  • Prasátko se dožívá až 15 let, jako pejsek.

 

Příspěvek na zveřinec

zviřata

Děkujeme za jakýkoliv příspěvek, ale i za hezký vzkaz zde na webu. Našim zvířátkum poskytujeme přístřeší, stravu, péči, co nejvíce svobody a pohlazení. Naše Farma Kapsa je provozována díky darům dobrých lidí,  firem a různých akcí. Chcete nám pomoct také? Darujte čas, peníze, odborné znalosti či hmotné dary. Jednorázově nebo pravidelně.

qrcode