Otevřeno 1.5.-1.10. každou sobotu 14-18 hod.
 

Výhra v tombole. Špatné podmínky, záchrana hodnými lidmi.

Říkají mi Vilík, ale také „prasátkový anděl, co přináší štěstí“

Můj příběh začal v roce 2021. Jako malé selátko jsem se dostal jako běžná věc k výhře do nějaké vesnické tomboly. Moji zachránci navštívili známe, kteří mě v tombole vyhráli. Ležel jsem sám v tmavém chlívku, bez maminky, vystrašený a smutný. Když mě zachránci uviděli v těch nedůstojných podmínkách, rozhodli se, že mě odvezou a najdou mi šťastný domov.

Bydlel jsem zatím v prádelně a přes den si užíval čas na dvoře v ohrádce. Tehdy jsem dostal jméno Vilík.

Všichni říkají, že hned od začátku jsem prokazoval svoji skvělou a přátelskou povahu, hned jsem byl kamarád se psy a začal být hravý a veselý. V chladnějších dnech jsem dostal i obleček a spal na teplé peřině.

Hodně jsem rostl, a tak moji zachránci hledali vhodnější domov, kde budou i jiná prasátka a budu mít ideální podmínky. Podařilo se najít vyhlášený prasečí útulek paní Kučerové ve Svaté Trojici. Je tam komunita prasátek, svobodný výběh, rybníček a celkově lepší podmínky pro spokojený život prasátek.

Proč jsem tedy Anděl, co přináší štěstí? Moji zachránci, ač milující lidé, nemohli mít plno dlouhých let děťátko, lékaři to již i vyloučili. Jaké bylo tedy překvápko, když mě zachránili a odvezli mezi šťastná prasátka do Svaté Trojice a vzápětí zjistili, že je děťátko na cestě. Dnes již krásná zdravá roční holčička Diánka. Oni mě udělali šťastným a já přinesl naopak štěstí jim.

Náš Vilíček jim přinesl štěstí, a proto je prasátkový Anděl.

V útulku ve Svaté Trojici došlo k závažným zdravotním problémům paní majitelky, a tak jsme byli osloveni jako členové Klubu chovatelů prasátek v domácnosti, zda bychom si nemohli nějaké prasátko vzít i k nám na Farmu Kapsa. Již tu máme dvě prasátka Pepinku a Píďu.

Vilíček k nám přišel i se svou kamarádkou Esmeraldou. Paní Kučerová, když se loučila s Vilíčkem mi řekla, že v životě poznala v tom množství prasátek jen 3 prasátkové andílky a Vilíček je jeden z nich.

Vilíček je velké prasátko a šťastně chrochtá, když vidí že ho jde někdo pohladit. Má tak krásnou a něžnou duši, to se musí zažít. Nedokáži ani popsat jak moc obohatil naší Farmu Kapsa.

Chcete také trochu toho štěstí od Vilíčka zažít? Přijďte si ho pohladit a pomazlit v návštěvní dny. Je naprosto přátelský a rád se mazlí, je naprosto kontaktní terapeutické prasátko.

Vilíček a všichni z Farmy Kapsa budou velmi vděční za Vaši podporu a případnou návštěvu.

Děkujeme, že pomáháte.

Víte, že..?

zajímavosti z Farmy Kapsa

  • Prasátko má 44 zubů.
  • Prasátka jsou velmi inteligentní.
  • Prasátko se dožívá až 15 let, jako pejsek.
  • Můžete s prasátkem cestovat a chodit na procházky? Ano když se stanete členem klubu majitelů prasátek v domácnosti.
  • Když budete členem, prasátko nebude bráno jako hospodářské zvíře a dostane místo naušnic, čip.

 

Příspěvek na zveřinec

zviřata

Děkujeme za jakýkoliv příspěvek, ale i za hezký vzkaz zde na webu. Našim zvířátkum poskytujeme přístřeší, stravu, péči, co nejvíce svobody a pohlazení. Naše Farma Kapsa je provozována díky darům dobrých lidí,  firem a různých akcí. Chcete nám pomoct také? Darujte čas, peníze, odborné znalosti či hmotné dary. Jednorázově nebo pravidelně.