Otevřeno 1.5.-1.10. dle návštěvních dnů ZDE
 

 

morčátka

majitel
Převzali jsme od majitele, který se z nějakého důvodu již nemohl starat.

Přestože byl duben, byla stále zima. V této chladné době přišli na farmu dva noví přátelé - Piggy a Ginny. Pocházeli ze samoty u lesa, kde je místním lidem daroval tajemný pán v malé krabičce. Byla to malá morčátka plná života a očekávání.

Když dorazili na farmu, bylo ještě příliš zima, aby mohli jít ven do výběhu. Farmářská rodina je tedy přivítala do tepla svého domova. Piggy a Ginny se postupně seznamovali s novým prostředím a s ostatními zvířecími společníky.

V kleci v domě trávili spolu mnoho času. Piggy, s jejími roztomilými hnědými chloupky až do obličeje, se stala odvážnou a zvídavou a tou co se nechá pohladit, zatímco Ginny s její hedvábnou černou srstí byla plachá a plná něžnosti. Obě morčátka se doplňovala a stávala se nejlepšími přáteli.

Postupem času se Piggy a Ginny začaly měnit. Zjistilo se, že obě čekají miminka! To bylo vzrušující překvapení pro celou farmu. Piggy a Ginny byly šťastné a plné očekávání, jak se stanou matkami.

Farmářská rodina se o ně starala s ještě větší opatrností. Piggy a Ginny dostaly útulné hnízdo, kde mohly bezpečně odpočívat a připravovat se na příchod svých malých morčátek.

Byl to bohužel smutný den, kdy se ukázalo, že Piggy nebyla schopná přirozeně porodit svá malá morčátka. Byla vyčerpaná a její tělo nedokázalo se s tímto těžkým úkolem vyrovnat. I přes veškerou snahu rodiny a veterinářů, se Piggy a její miminka nedokázaly zachránit. Jejich život skončil příliš brzy.

Na farmě se rozhostila smuteční atmosféra. Všichni, kdo se o Piggy starali, byli zdrcení ztrátou. Ztráta byla velmi bolestivá hlavně pro kamarádku Ginny, která také čeká miminka. I když už není s námi fyzicky, její památka zůstane živá v srdcích všech, kteří je milovali.

Její příběh nám připomíná, jak důležité je ocenit a milovat ty, kteří jsou kolem nás, a jak cenný je každý okamžik strávený společně. Ať jsou na druhé straně za duhou, jejich láska bude vždy žít v našich srdcích.

 

 

Příběh našich morčátek a králíčků ve fotkách

 

Příspěvek na zveřinec

zviřata

Děkujeme za jakýkoliv příspěvek, ale i za hezký vzkaz zde na webu. Našim zvířátkum poskytujeme přístřeší, stravu, péči, co nejvíce svobody a pohlazení. Naše Farma Kapsa je provozována díky darům dobrých lidí,  firem a různých akcí. Chcete nám pomoct také? Darujte čas, peníze, odborné znalosti či hmotné dary. Jednorázově nebo pravidelně.

qrcode