Otevřeno 1.5.-1.10. dle návštěvních dnů ZDE
 

Máte, nebo znáte někoho, kdo chová morčátka? A jsou stále zalezlá a přes den spí? Určitě každý někoho takového zná a nepřijde mu na tom nic divného. Mě také ne do doby, než jsme 2 morčátka adoptovali, jelikož se o ně už někdo nechtěl starat. Dvě holky, Adélku a Naty.

Dali nám je v bedně a my je z důvodu karantény zatím od všech izolovali do malé klece, dali jim seno, vodu, misku jídla a domeček. Stále byla zalezlá, zahrabaná, nešlo je skoro ani vidět. Byla hodně plachá, zakřiknutá, vyděšená… Asi si u předchozí majitelky zažila své.. Znáte to, tahání, hlazení, občas zapomenutí na vodu, jídlo a čistit výběh se většinou nikomu nechce… V tomhle případě je lepší morče někomu dát, třeba nám.

Zakřiknutá morčátka, která zpočátku ani nejedla, jen spala a byla zalezlá jsme vypustili do velké klece 6x4 metrů, spolu s našimi teddy králíčky. Ta proměna byla okamžitá a neskutečná. Že by volnost? Že by více kamarádů? Že by slunce čistý vzduch? Žádné spaní a schovávání, celý den tam běhají, hrají si spolu či s králíky a vesele pískají, když jim neseme jídlo. Jsou šťastné a je to na nich vidět! Přijďte se přesvědčit.

PS: Víte, že morčátko je nutné chovat minimálně ve dvou, jinak jsou velmi smutná a trpí. Máte-li tedy jen jedno, pořiďte mu alespoň druhého kamaráda.

Příspěvek na zveřinec

zviřata

Děkujeme za jakýkoliv příspěvek, ale i za hezký vzkaz zde na webu. Našim zvířátkum poskytujeme přístřeší, stravu, péči, co nejvíce svobody a pohlazení. Naše Farma Kapsa je provozována díky darům dobrých lidí,  firem a různých akcí. Chcete nám pomoct také? Darujte čas, peníze, odborné znalosti či hmotné dary. Jednorázově nebo pravidelně.

qrcode