Otevřeno 1.5.-1.10. dle návštěvních dnů ZDE
 

Lanová dráha na Petřín je pozemní lanová dráha zajišťující přepravu osob na vrch Petřín v Praze. Dráha je dlouhá 510,4 m. atd. Ale jakou souvislost má lanový vůz na Petříně a naše želvička Rozárka?

Ozvala se paní, že se k ní dostala nechtěná vodní želvička, kterou kamarádka dostala v práci na rozloučenou a že hledá náhradní „paničku“ pro želvičku Rozárku - 11 let. Zvolila si nás. A my požádali naší Štěpánku, která v tu dobu bydlela v Praze, aby želvičku vyzvedla a dovezla nám ji. Časově se to trochu zkomplikovalo, takže želvu vyzvedla, pak ještě musela na chvíli do práce „jako řidička lanové dráhy na Petříne,“ a celou dobu se musela starat o novou želvičku. A když už ji tam měla, proč by ji nesvezla v lanovce? Rozárka nejspíše byla jediná želva na světě, která se vezla v řídící kabině lanovky? Co myslíte?

Ale nyní je už u nás, mezi svými kamarádkami a na nějakou lanovku si určitě ani nevzpomene:-)

 

Foto lanovky: Autor: ŠJů – vlastní fotografie / own work, Volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1183680

Příspěvek na zveřinec

zviřata

Děkujeme za jakýkoliv příspěvek, ale i za hezký vzkaz zde na webu. Našim zvířátkum poskytujeme přístřeší, stravu, péči, co nejvíce svobody a pohlazení. Naše Farma Kapsa je provozována díky darům dobrých lidí,  firem a různých akcí. Chcete nám pomoct také? Darujte čas, peníze, odborné znalosti či hmotné dary. Jednorázově nebo pravidelně.

qrcode