Otevřeno 1.5.-1.10. každou sobotu 14-18 hod.
 

jidlo
 Kdyby nebyl u nás, byl by zabit a snězen.

Adolfa neboli Dolfika jsme dovezli jako malého beránka s červenýma náušničkama. Narodil se 5.ledna 2020. Z Dolfíka se stal pořádný mohutný beran. Krátce onemocněl a měl horečky, ale pan veterinář ho z toho dostal. Díky nemoci měl trochu odrbaný kabátek, ale to nepřekáželo jeho sexuálním hrátkám s ovečkami. Dolfík má oblíbenou ovečku Majdalenku, jsou jako manželé. Pořád spolu chodí, leží, jedí. Majdalenka dokonce na Dolfíka žárlí. Přestože Majdalenka pořád Dolfíka hlídala, nezabránila tomu, aby počal jehňátko s jinou ovečkou Matyldou.
Dolfík se na jaře stal tatínkem. Matylda se o jehňátko nechtěla starat, a tak musel jehňátko Lucy hlídat sám. Nechal si od ní všechno líbit i by ji nakojil, kdyby mohl. :-)
Aby to beranovi Dolfimu slušelo a mohl zase na námluvy, pan střihač ho na léto oholil na fešáka.

Uvidíme jak se bude Dolfík činit a zda bude zase tatínkem.

Víte, že..?

zajímavosti z Farmy Kapsa

  • Vykastrovaný beran se nazývá "skopec".
  • Ovce, která již porodila se nazývá "bahnice".
  • Ovce se v říji "prská".
  • Nejstarší žijící ovce v Guinessově knize rekordů se dožila 23 let.
  • Nejraději baští jetel.

Příspěvek na zveřinec

zviřata

Děkujeme za jakýkoliv příspěvek, ale i za hezký vzkaz zde na webu. Našim zvířátkum poskytujeme přístřeší, stravu, péči, co nejvíce svobody a pohlazení. Naše Farma Kapsa je provozována díky darům dobrých lidí,  firem a různých akcí. Chcete nám pomoct také? Darujte čas, peníze, odborné znalosti či hmotné dary. Jednorázově nebo pravidelně.