Otevřeno 1.5.-1.10. dle návštěvních dnů ZDE
 

dudlik
Narozena u nás v ráji.

Lucy je naše první jehňátko narozené 22.3.2021. Maminka Matylda se odmítla o Lucy postarat, takže jsem se maminkou stala já a krmila ji z láhve. Chodili jsme pravidelně ven za maminkou Matyldou a trénovali pití z vemínka. Matylda je ještě nezkušená maminka a nechtěla nechat jehně pít. Každý den byla Lucy celé odpoledne s maminkou Matyldou na pastvě, aby si na sebe zvykly. Na pastvě Lucy sama zkoušela pít z vemínka od maminky.
Tatínek Dolfík Lucy zbožňuje, může mu klidně skákat i po hlavě. Klidně by ji i nakojil, kdyby mohl. Lucy onemocněla a dostávala antibiotika a byla hrozně skleslá. Později ani ne nemocí, ale samotou. Lucy byla tak smutná, že jsme ji museli pořídit stejně starou kamarádku a zkusit, zda bude zase veselá. A povedlo se kamarádka jehnička Andrejka ji rozveselila a Lucy uzdravila. :-) Spolu nyní tráví veškerý čas a Lucy už je pořád jen venku s Andrejkou na pastvě.

Všechno dobře dopadlo.

Víte, že..?

zajímavosti z Farmy Kapsa

  • Vykastrovaný beran se nazývá "skopec".
  • Ovce, která již porodila se nazývá "bahnice".
  • Ovce se v říji "prská".
  • Nejstarší žijící ovce v Guinessově knize rekordů se dožila 23 let.
  • Nejraději baští jetel.

 

Komentáře   

0 #1 Daniela H. 2021-11-13 19:48
ta je slaďounká :-)

Příspěvek na zveřinec

zviřata

Děkujeme za jakýkoliv příspěvek, ale i za hezký vzkaz zde na webu. Našim zvířátkum poskytujeme přístřeší, stravu, péči, co nejvíce svobody a pohlazení. Naše Farma Kapsa je provozována díky darům dobrých lidí,  firem a různých akcí. Chcete nám pomoct také? Darujte čas, peníze, odborné znalosti či hmotné dary. Jednorázově nebo pravidelně.

qrcode