Otevřeno 1.5.-1.10. dle návštěvních dnů ZDE
 

dudlik
Narozen u nás v ráji.

Beránek Pátek byl posledním jehňátkem, které se narodilo na farmě Kapsa 22.7.2022. Jeho maminka, Matylda, ho bohužel nechtěla krmit, a tak musel být krmený uměle z lahvičky. Záhy se však ukázalo, že Pátek je výjimečně přátelský a mazel. Rychle se ochočil a navázal neobyčejné pouto s lidmi na farmě.

Získal své jméno Pátek podle dne narození – narodil se v pátek. Každý, kdo farmu navštívil, si ho mohl pohladit a nakrmit z lahvičky. Pátek si tuto pozornost velmi užíval a rád se nechal hýčkat a rozmazlovat. Byl prostě zlatíčko, které se těšilo z každého okamžiku stráveného s lidmi.

Když Pátek dospěl, bylo rozhodnuto, že půjde na kastraci, aby nemohl nekontrolovatelně plodit potomstvo. Bohužel, během narkózy se projevila skrytá zdravotní vada, a Pátek se již z ní neprobral. Byla to strašná a bolestivá ztráta pro všechny na farmě. Pátek zanechal prázdné místo v srdcích všech, kteří ho milovali.

Na pastvině na farmě Kapsa byl pro Pátka vybudován malý hrobeček se srdíčkem, jako památka na toto úžasné jehně. Jeho přátelská povaha a laskavé srdce nebudou nikdy zapomenuty. I když už není fyzicky přítomen, jeho duch a památka na něj budou žít dál mezi ostatními jehňaty, jako jsou Oreiro a Julinka, se kterými trávil krásné chvíle plné radosti a štěstí.

Každý, kdo měl tu čest poznat Pátka, si jistě přál, aby na něm zanechal stopu lásky a radosti. A to se mu podařilo naplnit mnohonásobně. Jeho přítomnost byla vzácným darem, a i když odešel, jeho odkaz bude žít dál v srdcích všech, kdo ho měli rádi.

Víte, že..?

zajímavosti z Farmy Kapsa

  • Vykastrovaný beran se nazývá "skopec".
  • Ovce, která již porodila se nazývá "bahnice".
  • Ovce se v říji "prská".
  • Nejstarší žijící ovce v Guinessově knize rekordů se dožila 23 let.
  • Nejraději baští jetel.

Příspěvek na zveřinec

zviřata

Děkujeme za jakýkoliv příspěvek, ale i za hezký vzkaz zde na webu. Našim zvířátkum poskytujeme přístřeší, stravu, péči, co nejvíce svobody a pohlazení. Naše Farma Kapsa je provozována díky darům dobrých lidí,  firem a různých akcí. Chcete nám pomoct také? Darujte čas, peníze, odborné znalosti či hmotné dary. Jednorázově nebo pravidelně.

qrcode