Otevřeno 1.5.-1.10. každou sobotu 14-18 hod.
 

dudlik
Narozena u nás v ráji.

Jehnička Julinka se narodila 21.6.2022 u nás na farmě Kapsa, a právě v té době probíhala sbírka na Facebooku pro podporu naší farmy. Kreslířky kamínků a všichni z této skupiny, měly možnost dát jehňátku jméno hlasováním. Pojmenovali jí Julinka, a někteří se přijeli i na Jůlinku podívat.

Julinka je jehňátkem ovečky Andrejky. O nějaký čas později, se u nás na farmě narodilo další jehňátko - Oreiro, a to ovečce Lucy. Julinka a Oreiro spolu vyrůstaly a jako dobré kamarádky si spolu hrály. Jejich přátelství se prohlubovalo a spolu procházely všemi radostmi a výzvami, které život na farmě přináší.

Když přišla zima, obě jehňátka už byla velká a měla krásný, hustý kožíšek. Na jaře přijel pan střihač, aby je ostříhal s ostatními, a ony radostně pozorovaly, jak jejich teplý kožíšek padal na zem. Teď už se nemusely trápit zimou a mohly si užívat společného času ve stádě, které se skládalo nejen z nich, ale i z jejich maminek.

Na jaře se stádo těšilo na zelenou pastvu. Julinka a Oreiro spolu chodí pospolu, stejně jako jejich maminky, a radostně pobíhají po trávě. Jejich přátelství zůstává nezlomné a zdá se, že jsou nerozlučnými kamarádkami, které se budou navzájem doprovázet celý život.

Farmu Kapsa teď obývá šťastné stádo, kde se jehňátka Julinka a Oreiro stala nejen symbolem podpory a pomoci, kterou dostala díky sbírce na Facebooku, ale také vzorem opravdového přátelství mezi zvířátky i lidmi

Víte, že..?

zajímavosti z Farmy Kapsa

  • Vykastrovaný beran se nazývá "skopec".
  • Ovce, která již porodila se nazývá "bahnice".
  • Ovce se v říji "prská".
  • Nejstarší žijící ovce v Guinessově knize rekordů se dožila 23 let.
  • Nejraději baští jetel.

Příspěvek na zveřinec

zviřata

Děkujeme za jakýkoliv příspěvek, ale i za hezký vzkaz zde na webu. Našim zvířátkum poskytujeme přístřeší, stravu, péči, co nejvíce svobody a pohlazení. Naše Farma Kapsa je provozována díky darům dobrých lidí,  firem a různých akcí. Chcete nám pomoct také? Darujte čas, peníze, odborné znalosti či hmotné dary. Jednorázově nebo pravidelně.