Otevřeno 1.5.-1.10. každou sobotu 14-18 hod.
 

dudlik
Narozena u nás v ráji.

Jmenuji se Oreiro a narodila jsem se na farmě Kapsa 30.6.2022, a od prvního okamžiku bylo jasné, že jsem zvláštní jehňátko. Byla jsem celá puntíkatá jako malý dalmatin, a to mě odlišovalo od ostatních jehňátek na farmě. Moje srst byla posetá krásnými, černými tečkami, a zdálo se, že na ní mám víc puntíků než kterýkoli jiný tvor na světě.

Oreiro zdědila svůj tmavý čumáček po svém tatínkovi Dolfikovi. Jeho vzhled mu propůjčoval tajemnou a vznešenou povahu, která se zdála být také v Oreiro vrozená. Je to jehňátko plné energie a zvědavosti, které rádo objevuje svět kolem sebe.

Oreiro je velmi oblíbená kamarádka jehňátka Jůlinky. Spolu dělají vylomeniny a radostně skáčou. Nevšední vzhled a temperament Oreiro přinesly mnoho přátel. Každý den s Jůlinkou jako jehňátka prováděla nezbedné kousky, ale nikdo jí to nezazlíval, protože byla prostě tak roztomilá.

A tak, i když je jiná než ostatní jehňátka, Oreiro si našla své místo na farmě a v srdcích všech, kteří ji poznali. Její unikátní vzhled a milá povaha jí provázejí stále dál.

Víte, že..?

zajímavosti z Farmy Kapsa

  • Vykastrovaný beran se nazývá "skopec".
  • Ovce, která již porodila se nazývá "bahnice".
  • Ovce se v říji "prská".
  • Nejstarší žijící ovce v Guinessově knize rekordů se dožila 23 let.
  • Nejraději baští jetel.

Příspěvek na zveřinec

zviřata

Děkujeme za jakýkoliv příspěvek, ale i za hezký vzkaz zde na webu. Našim zvířátkum poskytujeme přístřeší, stravu, péči, co nejvíce svobody a pohlazení. Naše Farma Kapsa je provozována díky darům dobrých lidí,  firem a různých akcí. Chcete nám pomoct také? Darujte čas, peníze, odborné znalosti či hmotné dary. Jednorázově nebo pravidelně.